To nie prawda, że jeżeli chodzi o prezenty na komunię 2022, na liście obowiązkowo musi znaleźć się Biblia. Co prawda, jest to wartościowa książka, ale to nie te czasy, kiedy wręczało się takie prezenty. Wręcz przeciwnie – książki mogą być, ale o zupełnie innej, bardziej fascynującej tematyce. Dzieci lubią czytać o przygodach. O czymś, co sprawia im wielką radość. Nawet maluchy lubią czytać encyklopedie naukowe, które są napisane przystępnym językiem, czerpiąc z nich ogrom wiedzy. Jak więc widać, każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W 80 dni dookoła świata

Jeżeli przygody, to tylko z Juliuszem Verne. Z autorem, który napisał jedną z najbardziej fascynujących opowieści o podróży. Pewien angielski dżentelmen zakłada się ze swoimi kolegami, że uda mu się okrążyć świat w 80 dni. Zakład zostaje przyjęty, a Filip Fogg rusza w podróż. W czasach, kiedy nie było ekspresowych samolotów i innych takich wynalazków. Główny bohater ma swojego towarzysza oraz służącego Passepartouta oraz ogromne nadzieje, że uda mu się sprostać wyzwaniu. Tylko że po drodze napotykają na różne trudności, które sprawiają, iż podróż nie przebiega tak gładko. Żaden z podróżnik nie poddaje się tak łatwo, aby w umówionym czasie dobić do celu swojej podróży.

Szpiedzy. Miasto świateł

James Ponti i szpiegowska opowieść dla młodych ludzi. Główną bohaterką jest Sara Martinez, która jest młoda, ale jest niesamowitą hakerką. To właśnie przez to trafia w niedługim czasie do więzienia. Na szczęście, szybko zostaje uwięziona przez swoją matkę, brytyjskiego szpiega. To właśnie dzięki niej, Sara znajduje schronienie w MI6. W miejscu, które chce ją wyszkolić na dobrą agentkę. Główna bohaterka, razem z innymi, utalentowanymi dzieciakami, uczęszcza do szkoły, na zmianę ze szkoleniem swoich niebywałych umiejętności. Wkrótce Sara zostaje wysłana na swoją pierwszą misję, do Paryża. To właśnie tam bohaterka przekonuje się, że ratowanie świata nie jest wcale takie łatwe i przyjemne.

Daniel