Każdego roku w maju dzieci uczęszczające do trzeciej klasy szkoły podstawowej przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpienie do tego przedsięwzięcia jest bardzo dużym przeżyciem dla malucha. Pierwsza spowiedź, uroczysta msza w kościele i samo przyjęcie komunii wymaga od dziecka wielu przygotowań. Jeżeli chcemy w jakiś sposób wynagrodzić naszą pociechę, to zawczasu pomyślmy o przygotowaniu jakiegoś podarunku. Mając na myśli prezenty na komunię 2022, warto rozejrzeć się spośród różnych zabawek i  akcesoriów. Cieszą się one bowiem największym zainteresowaniem wśród dziewięciolatków.

Deskorolki i hulajnogi

Jeszcze parę lat temu jednym z najfajniejszych i najchętniej wybieranych prezentów komunijnych był rower. Rodzice, dziadkowie oraz chrzestni nie mieli większych problemów ze znalezieniem sprzętu dla dziecka. Dziś rowery dalej cieszą się sporą popularnością, ale na prowadzenie wyszły hulajnogi i deskorolki elektryczne. Dziecko, które ukończyło już dziewięć lat, może spokojnie zacząć naukę jazdy na takim sprzęcie. Trzeba tylko dobrać hulajnogę do wieku malucha i gotowe. Jeżeli zdecydujemy się na wybór takiego akcesorium sportowego, to możemy mieć pewność, że dziecko będzie nim zachwycone. Deskorolki i hulajnogi elektryczne nie należą do najtańszych, ale rodzina może złożyć się na taki prezent. 

Pamiątki komunijne

Modne prezenty na komunię 2022, to tak jak wcześniej wspomniane hulajnogi i deskorolki. Do chętnie wybieranych akcesoriów należy także zaliczyć komputery, tablety, smartfony i smartwache oraz opaski sportowe. Jeśli jednak chcemy sprawić dziecku jakąś prawdziwą pamiątkę, to do takich gadżetów możemy dobrać jeszcze książkę z dedykacją, łańcuszek z medalikiem lub bransoletkę i kolczyki. Jeżeli chodzi o książkę, to dobrze, gdyby było to Pismo Święte. W okresie komunii bez większych trudności w księgarniach znajdziemy Biblie adresowane specjalnie dla dzieci. Co do biżuterii, to można ją znaleźć na przykład w sklepach z dewocjonaliami oraz u klasycznego jubilera. Złoty łańcuszek z Matką Boską lub z krzyżykiem będzie świetną pamiątką na całe życie.

Daniel